KOMFORT
ZDRAVÍ A BEZPEČNOST
ÚSPORA
CHLAZENÍ
MONTÁŽ
VIDEA

KOMFORTPříjemné teplo:
podlahové vytápění využívá celou plochu podlahy, jako plochy k výměně tepla, díky tomu vás teplo obklopí rovnoměrně v celém prostoru místnosti.

Pocit tepelné pohody díky působení sálavého tepla je možné místnost vytápět na o 2–3 °C nižší teplotu, než při použití konvenčních těles a přesto dosáhnout požadované tepelné pohody. Obecně platí rovnice tepelné pohody, kdy se má součet průměrné teploty okolních stavebních konstrukcí a teploty vzduchu v místnosti ideálně pohybovat okolo 38 °C. Rozdíl těchto teplot, by ale zároveň neměl být větší než 4 °C. To znamená, že pokud bude teplota stěn 21 °C stačí dosáhnout teploty vzduchu pouze 17 °C. Uvědomme si, že každý stupeň teploty vzduchu navíc, zvyšuje náklady na vytápění o 5 %.
ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

Zdravé prostředí:
díky nízkoteplotnímu provozu a rovnoměrnému rozložení teplot v místnosti, dochází k daleko nižšímu víření vzduchu s prachem a bakteriemi a tím ke značnému zlepšení kvality prostředí což jistě ocení hlavně alergici.

Bezpečnost: nepřítomnost radiátorových těles zvyšuje bezpečnost pohybu, zejména dětí.

ÚSPORA

Úspora energie:
u podlahového topení stačí udržovat teplotu vzduchu v místnosti na nižší úrovni a díky tomu lze uspořit až 12 % nákladů. Plošné vytápění vyžaduje také nižší teplotu topného média a lze ho provozovat se standardními i alternativními zdroji tepla.

Nižší provozní náklady:
z ekonomického hlediska představuje sálavé vytápění nejnižší náklady na provoz a údržbu v porovnání s konvenčními systémy.

CHLAZENÍ

Systém PUSH 65 je možné využívat pro chlazení v letních měsících. Stejný systém, který v zimě zajišťuje teplo můžete v teplých měsících využít k ochlazení interiéru velmi šetrným a zdravým způsobem.

 
MONTÁŽ

MONTÁŽ

Rychle a přesně:
trubka Herz-Line PE-RT je polyetylen se zvýšenou tepelnou odolností (PE-RT). Tento byl speciálně vyvinut pro topné a chladící systémy. Díky struktuře trubky čítající pět vrstev  (jádro z PE-RT,pojivo,EVOH=kyslíková bariéra-pojivo- plášť z PE-RT) je trubka vysoce flexibilní a tím umožňuje rychlou a přesnou montáž.

NOVINKA - systémová deska PUSH 65:
je deska s výstupky, které dokonale chrání trubku před poškozením, po celou dobu před konečným zalitím podlahy samonivelační (anhydritovou) směsí.

Před pokládkou systému:
před pokládkou podlahového vytápění musí být hotové omítky a vyrovnáný podkladní beton, pro pokládku systémových desek.

VIDEA

 


Podlahové topení HERZ 1/4

 

 


Podlahové topení HERZ 2/4

 

 


Podlahové topení HERZ 3/4

 

 


Podlahové topení HERZ 4/4

 

PUSH 65 - 2v1 chlazení a vytápění podlahou

Stále více novostaveb využívá nízkoteplotního velkoplošného chlazení. Herz přichází s ekonomicky nejvýhodnějším řešením.

Systém PUSH 65 je možné využívat pro podlahové vytápění v zimě. Stejný systém je možné využít v teplých měsících k ochlazení interiéru velmi šetrným a zdravým způsobem.

Chlazení podlahou PUSH 65 má proti klasické klimatizaci řadu výhod.


 


Žádný průvan, žádná prašnost - Při chlazení místnosti nedochází k žádnému průvanu, přirozená cirkulace vzduchu v místnosti a akumulační sálavá složka „ chladu“ podlahy, zajišťuje teplotní komfort, udržuje přirozenou vlhkost vzduchu.

Zdravé a tiché - Provoz je zcela bez hluku a není tedy nutné chlazení vypínat na noc kvůli spánku. Nehrozí žádná rizika při kontaktu se studeným vzduchem jako u běžné klimatizace, která pracuje s výrazně nižšími teplotami ( 10°C a méně).

Ekonomický provoz - Podlahový systém PUSH 65 využívá velmi účinný způsob předávání tepla a chladu sáláním. Dodává tak dostatečný chladicí výkon i při relativně vyšší teplotě chladicí vody, což znamená velmi efektivní provoz a minimalizaci provozních nákladů na chlazení domu. Provozní náklady jsou výrazně nižší než u klimatizace. Systém nevyžaduje zvláštní náklady na pravidelný servis.

Zdravé klima - Povrchová teplota podlahy se pohybuje v závislosti na podmínkách kolem 20°C  a průměrná teplota v místnosti kolem 24°C. Rozdíl pouhé 4°C je pro člověka zcela přirozený a bez zdravotních rizik. (u klimatizace je tento rozdíl až 14°C).

Výkon - Systém PUSH 65 pracuje s chladící vodou ve spádu cca 22°C/18°C , kdy je schopen předávat chlad (resp. odebrat teplo) o výkonu cca 30-40 W/m2 . Pokud je požadavek na chlazení vyšší, je možné kombinovat se stěnovým systémem, popřípadě doplnit o stropní systém. Zvažovaný teplotní spád je optimalizován tak, aby při provozu nebyla podkročena teplota rosného bodu.

Projekt zdarma - Samotný chladící výkon systému PUSH 65 je ovlivněn především plochou, která může chlad sdílet a provozními faktory jako je teplota v místnosti, teplota rosného bodu, teplota chladící vody  a typ podlahové krytiny. Poskytneme Vám projekt topení/chlazení zdarma, kde budeme Vaše požadavky optimalizovat.

Stabilní teplota - Důležitou složkou podlahových systémů je akumulace ( tepla/chladu) a její využití. Chlazení v průběhu léta by tedy mělo být kontinuální. Není potřebný vysoký výkon jako u klimatizace, ale požadovaný výkon je rozložen do průběhu celého dne. U podlahového systému tvoří radiační (sálavá) složka 60%. U klimatizace je 100% výkonu řešeno prouděním chladného vzduchu – konvekcí. Při použití klimatizace teplota v místnostech výrazně kolísá v průběhu dne.

Komfort – efektivně -Velkou výhodou PUSH 65 je, že jedním systémem můžete v zimě topit a v létě chladit. Výrazným úsporám dosáhnete již během realizace samotného domu. Ideální volbou pro zdroj tepla/chladu jsou tepelná čerpadla s reverzním chodem (režimem chlazení), která pracují s chladícím faktorem nad 4,2 ERR  (W18/23). Tato čerpadla jsou schopna z jednoho výstupu topit / chladit dle zvoleného režimu  zima/léto. Současně z dalšího výstupu zajišťují přípravu teplé vody.Vše je řešeno jedním přívodem/zpátečkou k rozdělovači systému PUSH 65. Komfortní klima v létě i         zimě si zajistíte maximálně efektivně.
 

 

 1. NOVINKA - PUSH 65

  Deska PUSH 65 představuje první komfortní řešení pro nízké samonivelační (anhydritové) potěry. Zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty podlahy i při použití moderních podlahových potěrů se sníženou výškou.

 2. PRO NEJVYŠŠÍ KOMFORT

  Podlahové vytápění Herz PUSH 65 zajistí rovnoměrné rozložení teploty bez chladných zón. PUSH 65 reaguje rychle na regulaci. 

 3. ROZDĚLOVAČ PUSH PRO TICHÝ PROVOZ VYTÁPĚNÍ/CHLAZENÍ

  Materiál pohlcující vibrace, odolný vysokým teplotám, konzoly tlumící hluk – to vše představuje srdce Vašeho podlahového vytápění – kompozitový rozdělovač Herz PUSH.

 4. RYCHLÁ MONTÁŽ - VÝHODY

  Systémová deska Herz PUSH 65 znamená přehlednou a rychlou montáž.
   

 5. MODERNÍ HI-TECH MATERIÁL

  Tělo rozdělovače HERZ-PUSH je vyrobeno ze směsi kompozitního materiálu, který se vyznačuje zvýšenou teplotní odolností krátkodobě až 250°C a rezistencí vůči provozním kapalinám.

 6. DLOUHÁ ŽIVOTNOST A ZÁRUKA

  Kompozitový rozdělovač, trubky HERZ-Line a desky PUSH 65 zajistí komfort na dlouhé roky. Garantovaná životnost systému je přes 50 let. Na statické komponenty poskytujeme záruku 25 let. 

 7. PŘESNÝ​

  Průtok je regulován přesnými a tichými ventily HERZ. Přesné průtokoměry s možností čistění bez nutnosti vypouštění systému.
 8. PODLAHOVÉ TOPENÍ ZA CENU RADIÁTOROVÉHO VYTÁPĚNÍ

  Díky novým technologiím je dnes možné pořídit teplovodní podlahové vytápění za cenu topení radiátory.


Plošný systém podlahového
vytápění a chlazení HERZ-PUSH

}
Evropský výrobek

Evropský výrobek

Veškeré komponenty systémů jsou vyráběny pouze v evropských
zemích ve vlastních výrobních závodech skupiny Herz.

}
​Ekologické normy

​Ekologické normy

Naše výrobní závody se nachází v nádherné přírodě Rakouska. Při výrobě plně dodržujeme ekologické normy tak, aby jsme byli maximálně šetrní k životnímu prostředí.

}
​Zkušenosti a vývoj

​Zkušenosti a vývoj

Více než 125 let zkušeností a vlastního vývoje vám zaručuje vysokou kvalitu
zpracování a spolehlivosti.

}
​Vysoká kvalita

​Vysoká kvalita

Jednotlivé komponenty se vyznačují vysokou kvalitou zpracování při zachování příznivé ceny.

}
​Dlouhá záruka

​Dlouhá záruka

Záruka 25 let na kompletní systém.

Produkty systému PUSH