Jak funguje
podlahové TOPENÍ / CHLAZENÍ
 

Komfort
ZDRAVÍ A BEZPEČNOST
ÚSPORA
CHLAZENÍ
MONTÁŽ
VIDEA

KomfortPříjemné teplo:
podlahové vytápění využívá celou plochu podlahy, jako plochy k výměně tepla, díky tomu vás teplo obklopí rovnoměrně v celém prostoru místnosti.

Pocit tepelné pohody díky působení sálavého tepla je možné místnost vytápět na o 2–3 °C nižší teplotu, než při použití konvenčních těles a přesto dosáhnout požadované tepelné pohody. Obecně platí rovnice tepelné pohody, kdy se má součet průměrné teploty okolních stavebních konstrukcí a teploty vzduchu v místnosti ideálně pohybovat okolo 38 °C. Rozdíl těchto teplot, by ale zároveň neměl být větší než 4 °C. To znamená, že pokud bude teplota stěn 21 °C stačí dosáhnout teploty vzduchu pouze 17 °C. Uvědomme si, že každý stupeň teploty vzduchu navíc, zvyšuje náklady na vytápění o 5 %.
ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

Zdravé prostředí:
díky nízkoteplotnímu provozu a rovnoměrnému rozložení teplot v místnosti, dochází k daleko nižšímu víření vzduchu s prachem a bakteriemi a tím ke značnému zlepšení kvality prostředí což jistě ocení hlavně alergici.

Bezpečnost: nepřítomnost radiátorových těles zvyšuje bezpečnost pohybu, zejména dětí.

ÚSPORA

Úspora energie:
u podlahového topení stačí udržovat teplotu vzduchu v místnosti na nižší úrovni a díky tomu lze uspořit až 12 % nákladů. Plošné vytápění vyžaduje také nižší teplotu topného média a lze ho provozovat se standardními i alternativními zdroji tepla.

Nižší provozní náklady:
z ekonomického hlediska představuje sálavé vytápění nejnižší náklady na provoz a údržbu v porovnání s konvenčními systémy.

CHLAZENÍ

Systém PUSH 65 je možné využívat pro chlazení v letních měsících. Stejný systém, který v zimě zajišťuje teplo můžete v teplých měsících využít k ochlazení interiéru velmi šetrným a zdravým způsobem.

 
MONTÁŽ

MONTÁŽ

Rychle a přesně:
trubka Herz-Line PE-RT je polyetylen se zvýšenou tepelnou odolností (PE-RT). Tento byl speciálně vyvinut pro topné a chladící systémy. Díky struktuře trubky čítající pět vrstev  (jádro z PE-RT,pojivo,EVOH=kyslíková bariéra-pojivo- plášť z PE-RT) je trubka vysoce flexibilní a tím umožňuje rychlou a přesnou montáž.

NOVINKA - systémová deska PUSH 65:
je deska s výstupky, které dokonale chrání trubku před poškozením, po celou dobu před konečným zalitím podlahy samonivelační (anhydritovou) směsí.

Před pokládkou systému:
před pokládkou podlahového vytápění musí být hotové omítky a vyrovnáný podkladní beton, pro pokládku systémových desek.

VIDEA

 


Podlahové topení HERZ 1/4

 

 


Podlahové topení HERZ 2/4

 

 


Podlahové topení HERZ 3/4

 

 


Podlahové topení HERZ 4/4

 

2v1 chlazení
a vytápění podlahou

Stále více novostaveb využívá nízkoteplotního velkoplošného chlazení. Herz přichází s ekonomicky nejvýhodnějším řešením.

Systém PUSH 65 je možné využívat pro podlahové vytápění v zimě. Stejný systém je možné využít v teplých měsících k ochlazení interiéru velmi šetrným a zdravým způsobem. Chlazení podlahou PUSH 65 má proti klasické klimatizaci řadu výhod.


 


Žádný průvan, žádná prašnost - Při chlazení místnosti nedochází k žádnému průvanu, přirozená cirkulace vzduchu v místnosti a akumulační sálavá složka „ chladu“ podlahy, zajišťuje teplotní komfort, udržuje přirozenou vlhkost vzduchu.


Zdravé a tiché - Provoz je zcela bez hluku a není tedy nutné chlazení vypínat na noc kvůli spánku. Nehrozí žádná rizika při kontaktu se studeným vzduchem jako u běžné klimatizace, která pracuje s výrazně nižšími teplotami ( 10°C a méně).

Ekonomický provoz - Podlahový systém PUSH 65 využívá velmi účinný způsob předávání tepla a chladu sáláním. Dodává tak dostatečný chladicí výkon i při elativně vyšší teplotě chladicí vody, což znamená velmi efektivní provoz a minimalizaci provozních nákladů na chlazení domu. Provozní náklady jsou výrazně nižší než u klimatizace. Systém nevyžaduje zvláštní náklady na pravidelný servis.


Zdravé klima - Povrchová teplota podlahy se pohybuje v závislosti na podmínkách kolem 20°C  a průměrná teplota v místnosti kolem 24°C. Rozdíl pouhé 4°C je pro člověka zcela přirozený a bez zdravotních rizik. (u klimatizace je tento rozdíl až 14°C).


Výkon - Systém PUSH 65 pracuje s chladící vodou ve spádu cca 22°C/18°C , kdy je schopen předávat chlad (resp. odebrat teplo) o výkonu cca 30-40 W/m2 . Pokud je požadavek na chlazení vyšší, je možné kombinovat se stěnovým systémem, popřípadě doplnit o stropní systém. Zvažovaný teplotní spád je optimalizován tak, aby při provozu nebyla podkročena teplota rosného bodu.


Projekt zdarma - Samotný chladící výkon systému PUSH 65 je ovlivněn především plochou, která může chlad sdílet a provozními faktory jako je teplota v místnosti, teplota rosného bodu, teplota chladící vody  a typ podlahové krytiny. Poskytneme Vám projekt topení/chlazení zdarma, kde budeme Vaše požadavky optimalizovat.


Stabilní teplota - Důležitou složkou podlahových systémů je akumulace ( tepla/chladu) a její využití. Chlazení v průběhu léta by tedy mělo být kontinuální. Není potřebný vysoký výkon jako u klimatizace, ale požadovaný výkon je rozložen do průběhu celého dne. U podlahového systému tvoří radiační (sálavá) složka 60%. U klimatizace je 100% výkonu řešeno prouděním chladného vzduchu – konvekcí. Při použití klimatizace teplota v místnostech výrazně kolísá v průběhu dne.


Komfort – efektivně -Velkou výhodou PUSH 65 je, že jedním systémem můžete v zimě topit a v létě chladit. Výrazným úsporám dosáhnete již během realizace samotného domu. Ideální volbou pro zdroj tepla/chladu jsou tepelná čerpadla s reverzním chodem (režimem chlazení), která pracují s chladícím faktorem nad 4,2 ERR  (W18/23). Tato čerpadla jsou schopna z jednoho výstupu topit / chladit dle zvoleného režimu  zima/léto. Současně z dalšího výstupu zajišťují přípravu teplé vody.Vše je řešeno jedním přívodem/zpátečkou k rozdělovači systému PUSH 65. Komfortní klima v létě i         zimě si zajistíte maximálně efektivně.
 

 

Plošný systém podlahového
vytápění a chlazení HERZ-PUSH

}
Evropský výrobek

Evropský výrobek

Veškeré komponenty systémů jsou vyráběny pouze v evropských
zemích ve vlastních výrobních závodech skupiny Herz.

}
​Ekologické normy

​Ekologické normy

Naše výrobní závody se nachází v nádherné přírodě Rakouska. Při výrobě plně dodržujeme ekologické normy tak, aby jsme byli maximálně šetrní k životnímu prostředí.

}
​Zkušenosti a vývoj

​Zkušenosti a vývoj

Více než 125 let zkušeností a vlastního vývoje vám zaručuje vysokou kvalitu
zpracování a spolehlivosti.

}
​Vysoká kvalita

​Vysoká kvalita

Jednotlivé komponenty se vyznačují vysokou kvalitou zpracování při zachování příznivé ceny.

}
​Dlouhá záruka

​Dlouhá záruka

Záruka 25 let na kompletní systém.