Jak funguje podlahové vytápění?

KOMFORT
ZDRAVÍ A BEZPEČNOST
ÚSPORA
CHLAZENÍ
MONTÁŽ

KOMFORT

Příjemné teplo:
podlahové vytápění využívá celou plochu podlahy, jako plochy k výměně tepla, díky tomu vás teplo obklopí rovnoměrně v celém prostoru místnosti.

Pocit tepelné pohody díky působení sálavého tepla je možné místnost vytápět na o 2–3 °C nižší teplotu, než při použití konvenčních těles a přesto dosáhnout požadované tepelné pohody. Obecně platí rovnice tepelné pohody, kdy se má součet průměrné teploty okolních stavebních konstrukcí a teploty vzduchu v místnosti ideálně pohybovat okolo 38 °C. Rozdíl těchto teplot, by ale zároveň neměl být větší než 4 °C. To znamená, že pokud bude teplota stěn 21 °C stačí dosáhnout teploty vzduchu pouze 17 °C. Uvědomme si, že každý stupeň teploty vzduchu navíc, zvyšuje náklady na vytápění o 5 %.

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

Zdravé prostředí:
díky nízkoteplotnímu provozu a rovnoměrnému rozložení teplot v místnosti, dochází k daleko nižšímu víření vzduchu s prachem a bakteriemi a tím ke značnému zlepšení kvality prostředí což jistě ocení hlavně alergici.

Bezpečnost: nepřítomnost radiátorových těles zvyšuje bezpečnost pohybu, zejména dětí.

ÚSPORA

Úspora energie:
u podlahového topení stačí udržovat teplotu vzduchu v místnosti na nižší úrovni a díky tomu lze uspořit až 12 % nákladů. Plošné vytápění vyžaduje také nižší teplotu topného média a lze ho provozovat se standardními i alternativními zdroji tepla.

Nižší provozní náklady:
z ekonomického hlediska představuje sálavé vytápění nejnižší náklady na provoz a údržbu v porovnání s konvenčními systémy.

CHLAZENÍ

Letní provoz:
většina systému plošného sálavého vytápění umožňuje také provoz s využitím chladící vody, kdy se stávají zdravější náhradou klasické klimatizace a umožňují nám dosáhnout tepelné pohody a příjemného prostředí i v letních měsících.
MONTÁŽ

MONTÁŽ

Rychle a přesně:
trubka Herz-Line PE-RT je polyetylen se zvýšenou tepelnou odolností (PE-RT). Tento byl speciálně vyvinut pro topné a chladící systémy. Díky struktuře trubky čítající pět vrstev  (jádro z PE-RT,pojivo,EVOH=kyslíková bariéra-pojivo- plášť z PE-RT) je trubka vysoce flexibilní a tím umožňuje rychlou a přesnou montáž.

NOVINKA - systémová deska PUSH 65:
je deska s výstupky, které dokonale chrání trubku před poškozením, po celou dobu před konečným zalitím podlahy samonivelační (anhydritovou) směsí.

Před pokládkou systému:
před pokládkou podlahového vytápění musí být hotové omítky a vyrovnáný podkladní beton, pro pokládku systémových desek.

Podlahové vytápění PUSH

Systém podlahového vytápění PUSH je odpovědí na současné trendy v moderním vytápění budov. Podlahové vytápění vám zajistí pocit příjemného tepla v celém prostoru místnosti, je komfortní, úsporné a bezpečné. Díky rovnoměrnému rozložení tepla nedochází v místnostech k víření prachu. Cítíte se komfortně již při nižší teplotě vzduchu. Obojí znamená zdravější prostředí pro vaši rodinu. Srdcem celého systému je rozdělovač HERZ-PUSH vyrobený z extrémně odolného kompozitního materiálu. Jednou z jeho mnoha vlastností je také maximální tlumení hluku pro váš ničím nerušený spánek. Díky použití násuvných tvarovek je zaručena rychlá a bezproblémová montáž. Veškeré komponenty podlahového vytápění HERZ-PUSH jsou vyráběny pod přísnou kvalitativní kontrolou pouze v našich evropských výrobních závodech a díky tomu vám můžeme poskytnout záruku v délce 25 let *.výhody systému herz push 65

 1. PODLAHOVÉ TOPENÍ ZA CENU RADIÁTOROVÉHO VYTÁPĚNÍ

  Díky novým technologiím je dnes možné pořídit teplovodní podlahové vytápění za cenu topení radiátory.

 2. DESKA PUSH 65 - SPECIÁLNĚ PRO MODERNÍ POTĚRY

  Deska PUSH 65 představuje řešení pro nízké samonivelační (anhydritové) potěry. Zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty podlahy i při použití moderních podlahových potěrů se sníženou výškou.

 3. PRO VYŠŠÍ KOMFORT

  Herz PUSH 65 zajistí rovnoměrné rozložení teloty bez chladných zón. Herz PUSH 65 reaguje rychle na regulaci. 

 4. ROZDĚLOVAČ PUSH PRO TICHÝ PROVOZ VYTÁPĚNÍ

  Materiál pohlcující vibrace, odolný vysokým teplotám, konzoly tlumící hluk – to vše představuje srdce Vašeho podlahového vytápění – kompozitový rozdělovač Herz PUSH.

 5. RYCHLÁ MONTÁŽ - VÝHODY

  Systémová deska Herz PUSH 65 znamená přehlednou a rychlou montáž.
   

 6. MODERNÍ HI-TECH MATERIÁL

  Tělo rozdělovače HERZ-PUSH je vyrobeno ze směsi kompozitního materiálu polyamidu vyztuženého skelnými vlákny, který se používá v leteckém průmyslu. Vyznačuje se zvýšenou teplotní odolností 125 °C (krátkodobě až 250°C), rezistencí vůči provozním kapalinám a rozměrovou stálostí. Dlouhá životnost, útlum vibrací a hluku z topného systému jsou hlavní výhodou rozdělovače.

 7. PŘESNÝ

  Průtok je regulován přesnými a tichými ventily HERZ. Přesné průtokoměry s možností čištění bez nutnosti vypouštění systému.

 8. DLOUHÁ ŽIVOTNOST I ZÁRUKA​

  Kompozitový  rozdělovač, trubky Herz-Line a desky PUSH 65 zajistí komfort na dlouhé roky. Garantovaná životnost systému je přes 50 let. Na statické komponenty poskytujeme záruku 25 let.


Plošný systém sálavého
vytápění a chlazení HERZ-PUSH

}
Evropský výrobek

Evropský výrobek

Veškeré komponenty systémů jsou vyráběny pouze v evropských
zemích ve vlastních výrobních závodech skupiny Herz.

}
​Ekologické normy

​Ekologické normy

Naše výrobní závody se nachází v nádherné přírodě Rakouska. Při výrobě plně dodržujeme ekologické normy tak, aby jsme byli maximálně šetrní k životnímu prostředí.

}
​Zkušenosti a vývoj

​Zkušenosti a vývoj

Více než 125 let zkušeností a vlastního vývoje vám zaručuje vysokou kvalitu
zpracování a spolehlivosti.

}
​Vysoká kvalita

​Vysoká kvalita

Jednotlivé komponenty se vyznačují vysokou kvalitou zpracování při zachování příznivé ceny.

}
​Dlouhá záruka

​Dlouhá záruka

Záruka 25 let na kompletní systém.

Produkty systému PUSH